Trodnevna edukacija "Menadžment volonterskih programa"

Pozivamo vas na edukaciju  "Menadžment volonterskih programa"  u organizaciji Studentskog savjetovališta Sveučilišta u Zadru koja će se održati 26. i 27. travnja te 3. svibnja 2022. godine, od 9 do 15 sati u Studentskom klubu Božo Lerotić.

Ciljevi edukacije su:

• upoznati sudionike s važnošću volontera u neprofitnim organizacijama

• predstaviti ciklus menadžmenta volontera i postići elementarno razumijevanje o svim fazama ciklusa

• upoznati sudionike sa zakonskim okvirom u području volonterstva u RH

• postići osposobljenost sudionika za koordinaciju volontera u svojim organizacijama

Po završetku trodnevne edukacije, sudionici će steći nova znanja, vještine i iskustva o pripremi i planiranju volonterskih programa u skladu s ciklusom menadžmenta volontera i njegovim uključivanjem u organizacijski menadžment. Steći će znanja i vještine vezane uz opis posla i definiranje istog, obuku i orijentaciju volontera te superviziju i praćenje volonterskog rada. Bit će upoznati s važnošću nagrađivanja volontera i pravilima nagrađivanja te će steći znanja i vještine usmjerene na provjeru zadovoljstva volontera. Sudionici  će se upoznati i s načinima davanja povratne informacije volonterima.

Tijekom edukacije provodit će se interaktivan pristup utemeljen na grupnom radu, sudionici će imati dovoljno prostora za razmijeniti iskustva i stavove te učiti jedni od drugih.

Edukaciju će voditi Volonterski centar Zadar u suradnji s Vilmom Kotlar, mag. paed. i educ. phil., koordinatoricom volontera Sveučilišta u Zadru.

Edukacija je besplatna i namijenjena je svim djelatnicima i studentima Sveučilišta u Zadru.

Obvezna je prijava putem poveznice https://bit.ly/38srcUZ,

do 14. travnja 2022. godine,  a broj mjesta je ograničen stoga požurite.

Molimo one koji u međuvremenu odustanu od edukacije da nas obavijeste na savjetovaliste@unizd.hr kako bi oslobodili mjesto za druge sudionike.

Studentsko savjetovalište