Sudjelovanje na 23. Ljetnoj akademiji

Od 23. do 27. kolovoza 2021. u Zadru je održana 23. Ljetna akademija za razvojnu rehabilitaciju, u suorganizaciji Akademije za razvojnu rehabilitaciju, Sveučilišta u Zadru i Opće bolnice Zadar.

U sklopu ovogodišnje Akademije održana su predavanja i radionice vezane uz Hammersmith neurološki pregled dojenčadi (HINE), SCPE klasifikaciju cerebralne paralize i standardizaciju nalaza MRI mozga u djece s cerebralnom paralizom kao i Marte Meo prirodna potpora razvoju kojom se pomaže osobama koje imaju teškoća u komunikaciji.

Na edukaciji iz Marte Meo, a koju je održala osnivačica te metode, Maria Aarts, sudjelovale su i stručne suradnice u Savjetovalište kao i nekoliko članica Vijeća Studentskog savjetovališta.

Vjerujemo da će svima stečena znanja dodatno pomoći u svakodnevnom radu sa studentima.