Radionica „Um i tijelo: kako iskoristiti skriveni potencijal u nama?“ - 20. svibnja 2022.

Radionica „Um i tijelo: kako iskoristiti skriveni potencijal u nama?“  - 20. svibnja 2022.

Proljetni ciklus radionica se nastavlja! Radionica pod nazivom „Um i tijelo: kako iskoristiti skriveni potencijal u nama?“ održat će se 20. svibnja u 16:00 sati u hibridnom obliku – uživo u prostoru Code Huba te putem platforme Zoom.

U zdravom tijelu, zdrav je i duh – često čujemo ovu izreku, no prepoznajemo li zaista njenu moć? Temeljno djelovanje sportske psihologije odnosi se na razvoj ličnosti sportaša, mentalno zdravlje i trening osnovnih psiholoških vještina kako bi se razvila uspješna mentalno stanje za trening i natjecanje. Cilj radionice je upoznati sudionike s teorijskim i praktičnim aspektima psihofiziologije te

kako se aspekti usredotočene samosvijesti mogu primijeniti u onim bitnim trenutcima kada je izvedba od krucijalne važnosti. Ishodi radionice uključuje podučavanje određenih tehnika disanja koje se mogu koristiti za pripremu pred stresne događanje kao i u svrhu rekuperacije nakon fizičkog i psihičkog napora.

Nadalje, metodološki pristupi istraživanjima sportske psihologije u psihofiziologiji i važnost „theory based” prakse. Uz to, bit će prikazani primjeri iz sportske industrije gdje se koriste psihološki alati u svrhu pripreme pred natjecanja.

Voditelji radionice je M. Sc. Božo Vukojević, sportski psiholog koji se obrazovao na Deutsche Sporthochschule Köln.
Deutsche Sporthochschule Köln. Deutsche Sporthochschule Köln. Deutsche Sporthochschule Köln.

Na radionicu je obvezna prijava putem poveznice: https://bit.ly/3KUl2uf

Svima koji odaberu sudjelovanje putem platforme Zoom poveznica na radionicu će biti poslala na e-mail adresu koju ostave u obrascu za prijavu.

Molimo sve one koji se prijave, a u međuvremenu budu spriječeni sudjelovati na radionici, da nas o tome obavijeste na savjetovaliste@unizd.hr.

Trajanje radionice je 75 minuta. Pozivamo studente, sportaše i sve zainteresirane da nam se pridruže.

Za sudjelovanje na radionici možete dobiti potvrdu o sudjelovanju.

Radujemo se druženju s vama!