Radionica "Studiram, ne stresiram" - 21. ožujka 2022. (povodom Dana Sveučilišta)

Radionica "Studiram, ne stresiram" -  21. ožujka 2022. (povodom Dana Sveučilišta)

Odlazak na studij za većinu mladih predstavlja važan životni događaj kojeg prate brojni izazovi i zato je važno da pronađemo načine kako da se nosimo s njima.

Prema podacima dobivenim na našim studentima, preko 90% studenata se tijekom studija suočava s napetošću ili nervozom. Naši studenti u velikoj mjeri ističu da im je najveći izvor stresa strah od neuspjeha na studiju, osjećaj snažne tjeskobe u svezi polaganja ispita, nedostatak motivacije, pretjeranu samokritičnost, kao i cijeli niz teškoća koje se odnose na akademsko funkcioniranje te obiteljske i romantične odnose.

Stoga, cilj ove radionice je pomoći studentima kako da se uspješnije nose sa stresom, odnosno kako da bolje studiraju, a manje stresiraju.

Radionicu koja će se održati 21. ožujka u 11h u prostoru Code Huba vode izv. prof. dr. sc. Marina Nekić i Severina Mamić, mag. psych., stručna suradnica u Studentskom savjetovalištu. Radionica je dio programa obilježavanja Dana Sveučilišta.

Na radionicu je obvezna prijava putem poveznice.

Broj prijava je ograničen zbog epidemioloških mjera stoga molimo sve one koji se prijave, a u međuvremenu budu spriječeni sudjelovati na radionici da nas o tome obavijeste na savjetovaliste@unizd.hr.

Radujemo se druženju s vama!