Radionica "Strah od javnog nastupa" - 21. travnja 2022.

21. travnja 2022. u 12 h u prostoru Studentskog kluba Božo Lerotić očekuje vas radionica „Strah od javnog nastupa“, a koja se održava u sklopu ciklusa „Podrška studentima u javnom izlaganju“

Strah od javnog izlaganja ili nastupa jedan je od najjačih strahova u ljudi. Gotovo nitko nije pošteđen, ni studenti, ni profesori,  pa čak ni političari, slavni glumci i druge javne osobe. U radionici će biti objašnjeni uzroci straha od javnog izlaganja i načini kako ga prepoznati (npr. znojenje dlanova, crvenjenje, drhtanje ruku, suha usta, ubrzani rad srca, knedla u grlu, podrhtavanje glasa, potreba da se pobjegne iz uznemirujuće situacije ili da se situaciju javnog nastupa izbjegne, itd.).

Najveći dio radionice bit će usmjeren na prezentiranje učinkovitih načina smanjivanja ili svladavanja ovoga straha. To su, u prvom redu, dobra priprema, uvježbavanje izlaganja, oslobađanje od zablude da je publika većinski zlonamjerna i kritična prema govorniku, usmjeravanje na poruku koja se želi prenijeti a ne na dojam koji će se ostaviti, izlaganje situacijama javnog nastupa itd.

Voditeljica radionice je izv. prof. dr. sc. Ivana Tucak Junaković s Odjela za psihologiju.

Na radionicu je obvezna prijava putem poveznice: https://bit.ly/3JwTEly

Broj prijava je ograničen, stoga molimo sve koji se prijave, a u međuvremenu budu spriječeni sudjelovati na radionici, da nas o tome obavijeste na savjetovaliste@unizd.hr.

Za sudjelovanje na radionici možete dobiti potvrdu o sudjelovanju.

Radujemo se druženju s vama!

Studentsko savjetovalište