Radionica "Strah od javnog izlaganja" - 7. svibnja 2024.

9. Proljetni ciklus radionica se nastavlja!

Za vas smo pripremili radionicu „Strah od javnog izlaganja“.

Voditeljica: prof. dr. sc. Ivana Tucak Junaković

Mjesto: Austrijska knjižnica

Vrijeme: 7. svibnja 2024., 15:00

Strah od javnog izlaganja ili nastupa jedan je od najjačih strahova u ljudi. Gotovo nitko nije pošteđen, ni studenti, ni profesori,  pa čak ni političari, slavni glumci i druge javne osobe. U radionici će biti objašnjeni uzroci straha od javnog izlaganja i načini kako ga prepoznati (npr. znojenje dlanova, crvenjenje, drhtanje ruku, suha usta, ubrzani rad srca, knedla u grlu, podrhtavanje glasa, potreba da se pobjegne iz uznemirujuće situacije ili da se situaciju javnog nastupa izbjegne, itd.). Najveći dio radionice bit će usmjeren na prezentiranje učinkovitih načina smanjivanja ili svladavanja ovoga straha. To su, u prvom redu, dobra priprema, uvježbavanje izlaganja, oslobađanje od zablude da je publika većinski zlonamjerna i kritična prema govorniku, usmjeravanje na poruku koja se želi prenijeti a ne na dojam koji će se ostaviti, izlaganje situacijama javnog nastupa itd.

Svi sudionici će dobiti potvrdu o sudjelovanju na radionici.

Prijaviti se možete putem poveznice: https://bit.ly/3wlt5z2

Očekujemo vas!