Radionica "Osnažujmo se u prirodi" - 3. 11. 2022.

Dragi studenti, pozivamo vas na radionicu „Osnažujmo se u prirodi“ koja će se održati 3. studenoga u 15 sati, u Perivoju Vladimira Nazora.

Priroda je izvrstan učitelj i jedina knjiga koja na svim listovima nudi mnogo sadržaja, a boravljenje u prirodi dokazano ima obnavljajuće učinke na naš organizam. Kako iskoristiti blagodati naših prirodnih krajolika za našu dobrobit, osnažiti naša osjetila i um prikazat će nam doc. dr. sc. Ana Šimunić kroz nekoliko tehnika eko-terapije kao što su uzemljivanje, poistovjećivanje s prirodnim entitetima, ‘lutanje’ u prirodi, ‘lov na blago’, itd.

Radionicu vodi doc. dr. sc. Ana Šimunić s Odjela za psihologiju. Predložila je i vodi izborne kolegije iz područja ekološke psihologije, a kao članica stručne sekcije ekološke psihologije Hrvatskog psihološkog društva u suradnji s kolegama i studentima osvještava o utjecajima okoliša na (mentalno) zdravlje ljudi te promiče važnost brige ljudi o svom okolišu.

Njenoj je ljubavi prema prirodi i okolišnim pitanjima pridonijelo i pohađanje Opće planinarske škole 2012. godine u organizaciji Planinarskog društva „Paklenica“. Prošle je godine završila osmotjedni trening Intro to Therapeutic Nature-Based Interventions: Theory and Tools to Apply Immediately Indoors, Online, and Outdoors pri Somatic Wilderness Therapy institutu.

Prijava na radionicu je obvezna, a možete se prijaviti putem poveznice: https://bit.ly/3TjSOhz

Za sudjelovanje na radionici možete dobiti potvrdu o sudjelovanju.

Radujemo se druženju s vama!