Radionica „Burger, utjeha i ogledalo" - 11. travnja 2024.

Pridružite nam se na radionici „Burger, utjeha i ogledalo“, u sklopu Proljetnog ciklusa radionica Studentskog savjetovališta.

Voditeljica: Ivana Kurtov, mag. paed. soc.

Datum: 11. travnja 2024.

Vrijeme: 14:00 h

Lokacija: Austrijska knjižnica (Trg kneza Višeslava 9)

Hrana, emocija i izgled. Kladili bi se da je ova kombinacija poznata mnogima. Kroz hranu ne hranimo samo svoje fizičke potrebe, već i one emocionalne. Među njima je i glad za utjehom za kakvu možda ni ne znamo da ju osjećamo. Emocionalno jedenje nije krivo, to je jedan potpuno prirodan fenomen. Pričat ćemo o emocionalnom jedenju koje narušava životno funkcioniranje. Nerijetko nakon zadovoljavanja takvog ekstremnijeg oblika emocionalne gladi, osoba može osjećati i krivnju koja je može gurnuti u mrak i izolirati od ostatka svog svijeta s dominantnom mišlju da “ovakvi ne pripadamo”. Onda ta neugoda postaje ponovna emotivna glad za utjehom koju zadovoljavamo hranom.

Ovo što opisujemo se zove začarani krug emocionalnog jedenja i prejedanja. On je toliko začaran da je bez dodatne podrške ili barem znanja bez njega nekad nemoguće izaći.

Voditeljica radionice je Ivana Kurtov,  diplomirana socijalna pedagoginja, certificirana Mindfulness i Yoga učiteljica te edukantica geštalt psihoterapije. Ivana je i volonterka u našem Savjetovalištu gdje pomaže u individualnom savjetovanju studenata.

Iskustvo rada s poremećajima hranjenja stječe pri Centru BEA gdje provodi istraživanje „Utjecaj primjene mindfulness tehnika u tretmanu osoba s poremećajem hranjenja“,  zatim u Dnevnoj bolnici H(RANA )i u Centru Eating Disorder Victoria (Australija). Danas i dalje surađuje sa centrima za poremećaje hranjenja vodeći grupe i edukacije. Provodi i individualne psihoterapije pod supervizijom. Primarno djeluje u vlastitoj platformi Kind When Hard (kindwhenhard.com) nudeći multidisciplinarna znanja i alata prema postizanju zdravog odnosa prema tijelu i emocijama.

Pričat ćemo o temi emocionalnog jedenja, osjećaja u tijelu i o načinima kako se nositi s tom poteškoćom. Kako vratiti nazad kontakt s tijelom i zadovoljavati emocionalnu i fizičku glad na zdravi način. Kako početi prihvaćati svoje tijelo bez da ga mijenjamo iz mržnje ili kazne. Kako se oduprijeti modernim idealima ljepote koji su često rigidni te pronaći mjesto iz kojeg se možemo više voljeti i prihvaćati.

Molimo vas da se za sudjelovanje prijavite putem poveznice: https://bit.ly/4aGOjWR

Sudionici će dobiti potvrde o sudjelovanju na radionici.

Veselimo se vidjeti vas!