Pripremna radionica za volontere

U subotu, 5. travnja 2008., u prostorijama Studentskog savjetovališta održana je pripremna radionica za volontere na temu volonterstva i njegovih vrijednosti koju je pripremila i vodila trenerica Volonterskog centra Zagreb. Radionici su se odazvali stari, ali i budući volonteri, studenti različitih studijskih godina i smjerova Sveučilišta u Zadru. Cilj radionice bio je upoznati volontere sa Zakonom o volonterstvu, te pravima i dužnostima kako volontera samih, tako i organizatora volontiranja. Razmjenom vlastitih iskustava u volonterstvu, sudionici su kroz diskusiju iskazali svoje stavove, očekivanja i nedoumice vezane uz volontiranje. Igrajući igru «Koliko je visok Albert?» upoznali su se s važnošću timskog rada i međuljudske komunikacije koji su presudni faktori uspješno obavljenog posla i postizanja zajedničkih ciljeva.