Posjet Znanstvenoj knjižnici povodom "Mjeseca hrvatske knjige"

Na poziv v.d. ravnateljice Znanstvene knjižnice Zadar stručna suradnica Studentskog savjetovališta, Ivana Sučić Šantek, dipl. psih. i petero studenata Sveučilišta u Zadru 28. listopada 2021. posjetili su Znanstvenu knjižnicu gdje su se informirali o mogućnosti posudbe zvučnih knjiga kao i mogućnosti personalizirane prilagodbe knjiga za slabovidne, slijepe i osobe s disleksijom.

Kako bi izrada zvučnih knjiga bila moguća angažiraju se volonteri koji knjige čitaju na glas. U tu je svrhu opremljen poseban studio. Ukoliko se i Vi želite pridružiti volonterima, javite se u knjižnicu.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige 2021., od 2. do 30. studenoga Znanstvena knjižnica Zadar nudi besplatno učlanjenje studentima prve godine Sveučilišta u Zadru. Za učlanjenje je potrebno osobno doći u Knjižnicu te predočiti osobnu iskaznicu, iksicu i e-potvrdu o statusu studenta.

Vjerujemo da će nakon ovog posjeta uslijediti mnogi drugi – djelatnici su susretljivi i ljubazni, knjižnica je u samoj blizini sveučilišne zgrade na rivi, a na www.zkzd.hr možete ih i vi virtualno posjetiti te saznati sve što vas zanima.

Zahvaljujemo na pozivu v. d. ravnateljice Marijani Senkić-Klapan, dipl. knjižničarki te Tomislavu Blaževiću, dipl. knjižničaru i Brajenu Dragičeviću pomoćnom knjižničaru na prijemu i detaljnim informacijama o uslugama knjižnice kao i fotografijama koje možete vidjeti u nastavku.