Obilježavanja Međunarodnog dana ljudskih prava - 13. prosinca 2021.

Pozivamo vas na predavanje „Moje pravo na zabrinutost i negativno raspoloženje: prisutnost anksioznosti i depresivnosti u svakodnevnom život“ koje će održati povodom obilježavanja Međunarodnog dana ljudskih prava, u organizaciji Studentskog savjetovališta.

Predavanje će voditi Lucija Vukić, mag. psych., psihologinja u Psihijatrijskoj bolnici Ugljan. Studij psihologije završila na Sveučilištu u Zadru. Kontinuirano se usavršava u području psihodijagnostike te educira se u području neverbalnog komuniciranja. U Psihijatrijskoj bolnici organizira i vodi psihoedukacijske grupne susrete s pacijentima.

Suvremeni život opterećen je ubrzanim tempom, urbanizacijom, kronično prisutnim stresom i u posljednje vrijeme dodatno problemima uzrokovanima pandemijom. Stječe se dojam kako je kroničan stres zapravo zajednički nazivnik u opisu vremena u kojem živimo. Previše je nepoznanica i neizvjesnosti koje pojačavaju zabrinutost i osjećaj tjeskobe. Isti mogu rezultirati daljnjim razvojem straha, očekivanja najgorih ishoda u svemu te osjećaja inferiornosti, čime se značajno umanjuje sposobnost pojedinca za suočavanje s poteškoćama i rješavanje problema.

S obzirom na to da je i anksioznost evolucijska adaptacija postavlja se pitanje kako razlučiti gdje je granica normalnog i patološkog? Trebamo li sada svaki stresni događaj u životu popratiti sa strepnjom hoće li rezultirati nekim poremećajem? Je li uopće normalno doživljavati emocije koje su nam neugodne i u kojem to trenutku nam emocije koje su nam osiguravale opstanak, postaju sredstvo za samouništenje?

To su pitanja na kojem ćemo dobiti odgovor na stručnom predavanju koje će biti otvoreno za širu publiku, a održat će se 13. prosinca 2021. u Svečanoj dvorani, u 12h.

Prijava na predavanje je obvezna, a dobrodošli su svi zainteresirani! Događaj je prijavljen Hrvatskoj psihološkoj komori.

Prijaviti se možete putem poveznice.

Broj mjesta za sudjelovanje je ograničen stoga požurite!

Vidimo se!