Ciklus radionica „Podrška studentima u javnom izlaganju“ - radionica "Prezentacijske vještine" - 28. ožujka 2022. godine

Dragi studenti,

novi ciklus radionica „Podrška studentima u javnom izlaganju“ je pred nama. Prva radionica iz tog ciklusa pod nazivom "Prezentacijske vještine"održat će se idući ponedjeljak 28. ožujka u 14:00h u prostoru Code Huba.

Prezentacijske vještine su vještine pomoću kojih osoba izlaže svoje ideje, misli, znanja, vještine, filozofiju. One spadaju u područje govornog komuniciranja, te su važni segment u procesu pregovaranja, prezentiranja, uvjeravanja i asertivne komunikacije. Iako mnogi smatraju da se vještine prezentiranja uglavnom baziraju na talent te da su neki ljudi jednostavno dobri prezenteri, a drugi ljudi loši, praksa je pokazala kako se one trudom i vježbanjem u značajnoj mjeri mogu unaprijediti. Naime, postoje određena znanja i smjernice koje nam uz sustavan pristup i vježbu mogu uvelike pomoći u razvoju vlastitih vještina prezentiranja, a upravo je to glavni cilj ove radionice.

Također, cilj ove radionice je da polaznici kroz interaktivni pristup nauče specifična pravila i smjernice kako pripremiti kvalitetnu prezentaciju, spoznaju važnost vježbe i sustavnog pristupa problematici, osvijeste kako talent nije jedini i presudni faktor dobrih prezentacijskih vještina te da vježbanjem i primjenom naučenog u praksi, kroz samu radionicu uvide napredak u vlastitim vještinama prezentiranja, čime ih se motivira na daljnji rad i razvoj u ovom području.

Voditelj radionice je dr. sc. Boris Balent, magistar psihologije. Duži niz godina radi kao HR konzultant na poslovima procjene, selekcije, edukacije, coachinga i razvoja HR sustava, te u području psihološke pripreme sportaša i timova, te surađuje sa sportskim organizacijama (HOO, HOA, SSGZ, razni sportski klubovi). Predsjednik je i suosnivač Hrvatske asocijacije sportskih psihologa (HASP). Autor je brojnih znanstvenih i stručnih članaka, te dvije knjige. Prvi je sportski psiholog iz Hrvatske koji je pozvan u članstvo FAST grupe (Forum sportskih psihologa koji rade u praksi) pri FEPSAC-u (Europska Federacija Sportskih Psihologa).

Na radionicu je obvezna prijava putem poveznice.

Broj prijava je ograničen stoga molimo sve one koji se prijave, a u međuvremenu budu spriječeni sudjelovati na radionici da nas o tome obavijeste na savjetovaliste@unizd.hr.

Radujemo se druženju s vama!

Studentsko savjetovalište Sveučilišta u Zadru