Radionica "What to do when I'm feeling more than just blue? - Depresivnost kod studenata" - 21. svibnja 2021.

Proljetni ciklus radionica nastavljamo s radionicom „What to do when I'm feeling more than just blue? - Depresivnost kod studenata“ koja će se održati 21. svibnja u 14h putem aplikacije Zoom.

Cilj ove radionice je upoznati studente sa simptomima depresivnosti, s najučestalijim psihičkim poteškoćama koje se mogu javiti u vrijeme studiranja te navesti kako i gdje mogu potražiti pomoć.

Kratak sadržaj radionice:

1. Definicija depresivnosti i različitih oblika depresivnosti

2. Mogući okidači, simptomi i tretmani

3. Kome se obratiti za pomoć

4. Na koji način brinuti o vlastitom mentalnom zdravlju, preventivne mjere koje se mogu poduzeti

5. Važnost destigmatizacije depresivnosti u društvu

Studenti bi nakon radionice trebali biti u mogućnosti prepoznati depresivne simptome kod sebe i svojih bližnjih, trebali bi naučiti kome se mogu obratiti za pomoć, trebali bi moći razlikovati depresivna raspoloženja od same depresije, trebali bi biti upoznati s preventivnim mjerama koje mogu poduzeti kako bi brinuli o vlastitom mentalnom zdravlju.

Voditeljice radionice su Judita Burilo i Martina Tomić, studentice 3. godine preddiplomskog studija psihologije pod mentorstvom doc. dr. sc. Jelene Ombla s Odjela za psihologiju Sveučilišta u Zadru.

Prijaviti se možete putem poveznice .

Prijava na radionicu je obvezna, a dobrodošli su svi zainteresirani!

Poveznica na Zoom: https://unipd.zoom.us/j/85775424261

Vidimo se!