17. Tjedan psihologije u Studentskom savjetovalištu

Poštovane, poštovani,

i ove godine Odjel za psihologiju obilježava Tjedan psihologije na Sveučilištu u Zadru, a naše Savjetovalište se također pridružilo obilježavanju. Pridružite nam se na tri aktivnosti namijenjene široj javnosti.

Radionica "Povežimo se s obližnjim parkovima" namijenjena djelatnicima i studentima Sveučilišta u Zadru te široj javnosti.

Voditeljica: izv. prof. dr. sc. Ana Šimunić s Odjel za psihologiju Sveučilišta u Zadru te članica Vijeća Studentsko savjetovalište Sveučilišta u Zadru.
Vrijeme održavanja: 20. 2. 2024., 11:00 h
Lokacija: Perivoj kraljice Jelene Madijevke, nalazimo se ispod pristupnih stepenica na trgu Pet bunara

Kao što i sam naslov govori, cilj radionice je poticanje povezivanja s parkovima, odnosno obližnjim prirodnim okruženjima. Za nas koji konkretno npr. radimo i studiramo na poluotoku grada Zadra je to prekrasan park Perivoj kraljice Jelene Madijevke. Kroz radionicu bi se primijenilo nekoliko tehnika koji predstavljaju aktivnu interakciju s prirodom od pobuđivanja osjetila do dubinskog uvida i istraživanja okoline, kroz koje ujedno, osim parka, upoznajemo i sebe. Stjecanje osjećaja povezanosti s (obližnjom) prirodom pogoduje našoj dobrobiti, posebice kad se treba odmaknuti od ustaljenih obveza, npr. kad treba napraviti kvalitetnu pauzu. Stoga se pozivaju posebice djelatnici i studenti Sveučilišta u Zadru, te šira javnost da se pridruže ovoj radionici.

Prijaviti se možete putem poveznice: https://bit.ly/48eccn4

----------------------------------------------------

Interaktivno predavanje „Brini o sebi: priča o anksioznosti“ namijenjeno studentima i široj javnosti.

Voditeljica: Severina Mamić, mag. psych., Studentsko savjetovalište
Vrijeme održavanja: 21. 2. 2024., 17:00 h
Lokacija: Zoom

Osjećaji brige, straha i neizvjesnosti isprepliću se u našoj svakodnevici i zato je važno da pronađemo načine kako da se nosimo s izazovima koji su pred nama.
Što je to anksioznost? Kada je ona normalna i očekivana, a kada nas ometa? Koja je razlika između napada panike i napada anksioznosti? Odgovore na ova i brojna druga pitanja možete doznati na interaktivnom predavanju.

Molimo vas da se za sudjelovanje prijavite putem poveznice: https://bit.ly/3HZXAwU

Svi sudionici će nakon prijave dobiti poveznicu na Zoom na svoje email adrese.

Za sudjelovanje na ovoj kao i svim drugim našim radionicama i predavanjima možete dobiti potvrdu o sudjelovanju.

-------------------------------------------------------

Online predavanje „Mama, kako nastaju djeca?“ namijenjeno široj javnosti.

Voditeljica: doc. dr. sc. Marina Vidaković, Odjel za psihologiju i Studentsko savjetovalište
Vrijeme održavanja: 22. 2. 2024., 10:00-10:45 h
Lokacija: Zoom

Djeca vrlo rano počinju postavljati pitanja o tome kako nastaju djeca. Neki roditelji osjećaju neugodu, i oklijevaju razgovarati. Vrlo važno je istaknuti da djetetovo znanje o seksualnosti ovisi o tome kako mu roditelji i druge osobe odgovaraju na pitanja o seksualnosti.
Zašto baš rode donose djecu?
Što reći predškolcu, a što starijoj djeci? Koji su mitovi o seksualnoj edukaciji djece? Kad je pravo vrijeme za razgovor o seksu?

Odgovore na ova, ali i druga pitanja možete doznati na predavanju "Mama, kako nastaju djeca?".

Molimo vas da se za sudjelovanje prijavite putem poveznice: https://bit.ly/496ZaJb

Svi sudionici će nakon prijave dobiti poveznicu na Zoom na svoje email adrese.